Penalty-ul lui Lukacs le-a adus victoria orădenilor cu CS Ineu

Marius ANGHEL 11 Aug. 2013, 21:41 Pregătiri, amicale
Penalty-ul lui Lukacs** le-a adus victoria orădenilor cu CS Ineu

FC Bihor s-a impus cu scorul de 1-0 în cel de-al treilea joc amical pe care l-a susținut în această vară.

Sâmbătă, pe o vreme foarte călduroasă, la Stadionul Municipal Iuliu Bodola, echipa orădeană a întâlnit formația de liga a III-a din județul Arad CS Ineu, pe care a învins-o printr-un gol marcat în ultimul minut al primei reprize de Raymond Lukacs din penalti.

După un fault în careu a lui Nicolau asupra lui Fl. Pop, arbitrul Marius Omuț i-a arătat cartonașul galben fundașului arădean și a dictat lovitură de la 11 metri pentru FC Bihor, pe care a transformat-o fără probleme Raymond Lukacs.

Antrenorul echipei FC Bihor, Gheorghe Ghiț, a trimis în teren următoarea echipă: Fildan (min. 33 Smaranda, min. 65 Sălăjan) – Mihuț (min. 20 Ad. Petricău), Fl. Lazăr (min. 70 Lupu), Bactăr, A. Achim – M. Popa (min. 73 Sas), Sfârlea (min. 46 Haș), Bic (min. 73 Lorincz) – S. Ianc (min. 46 Ov. Popa, min 84 I. Ban), R. Lukacs (min. 46 Hadăr, min. 76 Z. Lukacs) și Fl. Pop (min. 46 Nichita).

De partea cealaltă, antrenorul Adrian Abrudean, de la CS Ineu, a utilizat formația: Cioară – Cornea, Nicolau, Bilia, Țușlac, Georgiu, Francescu, Iambor, R. Popa, Petcuț și Fl. Băd. Au mai intrat pe parcurs și: F. Rusu – Tătar, Talpaș, Covaci și Dănilă.

„A fost un joc mult influențat de încărcătura din această săptămână. Într-adevăr, jucătorii au fost obosiți, dar important este că ne-am făcut un antrenament bun. Am folosit tot lotul. Am jucat cu fotbaliști din 1995, copii mulți”, a declarat, după meci, antrenorul FC Bihor, Gheorghe Ghiț.

În următoarea partidă de verificare, sâmbătă, 17 august, FC Bihor va întâlni formația SC Bacău.

Sursa: eBihoreanul