Oțelul, recital ofensiv în amicalul cu CSM Moinești!

Marius ANGHEL 23 Mar. 2013, 18:26 Pregătiri, amicale

Gălățenii au făcut spectacol în amicalul disputat astăzi, pe stadionul „Oțelul”, în compania unui adversar modest, CSM Moinești (locul 2 în liga a treia), impunându-se categoric, scor 10-0. Paraschiv a deschis festivalul golurilor cu o „dublă”, iar Astafei a completat scorul primei reprize după o fază lucrată de același Paraschiv.

Partea secundă a început cu un nou gol al formației gălățene, care a marcat încă de la prima fază prin Vancea. Apoi, și-a intrat în rol Didi, cu o „dublă”, plus un penalti scos, ratat tot de el, dar a urmat un autogol provocat tot de brazilian, în aceeași fază. Vancea a semnat și el dubla, iar ultimele două goluri au fost marcate de Stromajer și Joao Felipe.

Oțelul: prima repriză: Brăneț – Cojoc, Sîrghi, Benga, Popescu – Iorga, Giurgiu, Neagu – Astafei, Paraschiv, Gazale. Repriza a doua: Simaitis – Cârjă, Costin, Sipovici, Murgoci – Filip, Băjenaru – Joao Felipe, Didi, Stromajer – Vancea
Antrenor: Petre Grigoraș

Au marcat: Paraschiv (min. 5, min. 10), Astafei (min. 24), Vancea (min. 46, min. 74), Didi (min. 55, min. 64), autogol Moinești (min. 59), Stromajer (min. 77), Joao Felipe (min. 80).