Olimpia Satu Mare i-a învins pe ungurii de la Cigand

Mihai Andries 05 Aug. 2013, 06:22 Pregătiri, amicale
Olimpia Satu Mare i-a învins** pe ungurii de la Cigand

Olimpia Satu Mare a disputat sâmbătă, la Dorolț, un nou meci amical, de această dată în compania formației Cigand, echipă care activează în Liga a III-a a Ungariei. Sătmărenii s-au impus în fața oaspeților cu scorul de 2-1. „Galben – albaștrii” au deschis scorul în minutul 22 prin Micaș care, ajutat de centrarea lui Gavrilescu a înscris din careu. Oaspeții au reușit să egaleze în minutul 36 prin sătmăreanul Tempfli.

Înainte de fluierul final al primei reprize, Bujor a reușit să transforme un penalti și astfel, Olimpia a intrat la pauză în avantaj, scor 2-1. În partea a doua a jocului, elevii antrenorilor Tiberiu Csik și Lulu Dragomir au mai avut câteva șuturi pe poartă, însă fără a schimba tabela.

Pentru Olimpia au evoluat: Șuta – Muntea, Ene, Iuhas, Gombar, Gavrilescu, Micaș, Villand, Zsiga, Bujor, Lemac. În repriza a doua au mai evoluat Feier, Dragoș, Molnar, Hanus, Moș, Kinczel, Prodan, Mureșan, Cozma.