Olimpia câștigă fără probleme amicalul cu Plimob

12 Aug. 2012, 13:16 Pregătiri, amicale

Olimpia Satu Mare a primit vineri vizita nou promovatei Plimob Sighet pentru a disputa un meci de pregătire. „Galben – albaștrii” au dominat pe deplin prima repriză, deschizând scorul în minutul 3, Gavrilescu îi centrează lui Feier, iar acesta a înscris primul gol cu capul. Cu toate că pe tot parcursul primei reprize sătmărenii au mai avut ocazii, scorul a rămas neschibat până la pauză, 1-0.

În repriza secundă, elevii antrenorilor Tibi Csik, Lulu Dragomir și Paul Levente au continuat să domine jocul, având nenumărate ocazii. În minutul 70, Moș reușește să marcheze și cel de-al doilea gol pentru Olimpia, stabilind și scorul final al partidei, 2-0.

Olimpia Satu Mare I repriză: Șuta- Homorozan, Silaghi, Iuhas, Hanus, Gavrilescu, Pop, Ghiriti(Roatiș), Marinaș, Feier și Dragoș. Repriza II: Gorbe-Moș, Micaș, Lauruk, Glodean, Marian Pop (Domuța), Botoș, Molnar, Cozma, Prodan și Dănilă.

Plimob Sighet: Moldovan – Popan, A. Movoselenski, Eudean, Chindriș, Baias, Gavaller, Asaujan, Vraja, R. Movoselenki, Deac, Lais, David, Mureșan, Brata, V. Pop, C. Pop, Grinda, P.Pop, Pedea, Leamac.

Fotabliștii sătmăreni au primit câteva zile libere, iar cel mai probabil pe miercuri Olimpia va juca un nou meci amical, însă momentan nu se știe în compania cărei formații.