Năvodărenii au săgetat de patru ori Callatisul!

Marius ANGHEL 02 Mar. 2013, 17:18 Pregătiri, amicale

Sageata Navodari a sustinut astazi, pe stadionul propriu, ultima partida de verificare inaintea inceperii returului cu liderul Ligii a 4-a constantene, Seria Est, Callatis 2012 Mangalia. S-au jucat doua reprize a cate 50 de minute, în urma cărora gazdele s-au impus clar cu 4-1 (2-1). Golurile au fost marcate de Pantelie, in minutele 19 si 45, Vezan, in minutul 89, si Sicu, in minutul 90, respectiv Doicaru, in minutul 17, din penalty.

Sageata Navodari (antrenor Constantin Gache): Viciu, I. Filip, Fl. Popa, Gosa, Anitoiu, V. Apostol, Ologu, Coconasu, Vezan, D. Zaharia, Pantelie. In repriza secunda au mai jucat: Gordin, Puia, Sg. Bar, Tigoianu, Diaby, Bozesan, Naziru, Sicu, Bangheorghe, Feraru.

Callatis 2012 Mangalia (antrenor Mugurel Cornateanu): L. Marin, Chelu, I. Posteuca, Nan, Evdochim, I. Florea, Erdinci Cogali, Banioti, Bolat, Calagi, Doicaru. In repriza a doua au mai evoluat : Drumen, Sali, Varzaru, Soldat, Enis Cogali, Troaca, Taciuc.

Au arbitrat Catalin Toader (Navodari) ajutat de asistentii Ovidiu Nae si Georgian Gavriluc, ambii din Constanta.