Miroslava a debutat cu o victorie în cantonamentul de la Tărlungeni

Miroslava a debutat cu o victorie** în cantonamentul de la Tărlungeni

Știința Miroslava s-a impus, joi, cu scorul de 1-0 (1-0) în fața formației AFC Hărman, ocupanta locului 8 în Seria 1 a Ligii 3, în primul meci amical din cantonamentul efectuat la Tărlungeni. Unicul gol al partidei a fost marcat de Eduard Sandu, în minutul 20, din centrarea lui Nemțanu.

Antrenorul Adrian Kerezsy a folosit următoarea formulă de echipă: Târnovanu (Țintea 30′) – Ambrosie, Andr. Chindriș, H. Crișan, Seb. Bucur – Săvoaia, Țapu, Ed. Sandu, Asăvoaei – Nemțanu, Al. Marin. La pauză au intrat pe teren: Iovu, Moisi, Agrigoroaei, Milea, Viorică, Cărăruș, Căruță, Corban, Buhăcianu, iar portarul Turiță l-a înlocuit pe Țintea, în minutul 60.

Sâmbătă, 27 ianuarie, Miroslava va juca un nou meci amical la Tărlungeni, cu AFK Csikszereda Miercurea Ciuc.