Mioveniului și-a început seria amicalelor cu o victorie la Bradu!

Marius ANGHEL 28 Mar. 2013, 11:01 Pregătiri, amicale

CS Mioveni a câștigat, ieri după-amiază, primul amical dintr-o serie de trei pe care le va disputa până la jocul oficial de campionat cu Corona.

Ieri, la Bradu, pe sintetic, galben-verzii s-au impus cu 2-1 în fața formației-gazdă Atletic, după ce la pauză au fost conduși cu 1-0.

Pentru această victorie, golurile divizionarei secunde au fost marcate de Arnăutu, din lovitură liberă, formația lui Flavius Stoican beneficiind, totodată, și de un autogol.

Mâine, cu Voluntari

CS Mioveni va juca, mâine, un nou meci de pregătire, galben-verzii fiind într-o pauză competițională de trei săptămâni. Mâine la prânz, adversara argeșenilor va fi FC Voluntari, meciul fiind programat la ora 12:00, fie pe stadionul din Ștefănești, fie pe sinteticul de la Colibași, locația fiind a fi stabilită în funcție de starea vremii.