Mintaș i-a adus egalul Luceafărului în amicalul cu nigerienii!

Marius ANGHEL 07 Dec. 2012, 13:43 Pregătiri, amicale
Mintaș i-a adus egalul Luceafărului** în amicalul cu nigerienii!

Luceafărul Oradea a încheiat sezonul cu un meci amical susținut în fața unei echipe alcătuite din jucători nigerieni. Gazdele au folosit o echipă experimentală în care s-au regăsit jucători veniți în probe, inclusiv trei nigerieni, și câțiva fotbaliști de la echipa satelit. Singurii jucători de la prima echipă folosiți cu fost Cristian Andor și Bogdan Mintaș.

Partida desfășurată pe terenul din Sântion s-a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-0). Nigerienii au deschis scorul în minutul 70, gazdele egalând în minutul 73 prin Mintaș, cu un șut din 6 metri trimis pe colțul scurt.

Pentru Luceafărul au evoluat Armos – Kingston, Sfrijan, Kingsley, F. Pop, Lăscan, Voicu Florea, A. Mihuț, Chișu, Sammy, Cr. Andor. Au mai intrat T. Deac – Mintaș, Hosu, Morar, Magui, Cr. Jurca și Leo Jurca.