Metalul a pierdut amicalul cu armenii de la Ulisses!

Marius ANGHEL 14 Feb. 2014, 13:22 Pregătiri, amicale

Metalul Reșița a suferit ieri al doilea eșec în jocurile de pregătire din Antalya. „Rosso-nerii” au fost învinși cu 2-1 de Ulisses Erevan din Armenia. Singura reușită a bănățenilor i-a aparținut lui Dumitru Apostol, care a marcat în minutul 80 la scorul de 2-0.

Armenii au condus încă de la pauză cu 2-0 în al cincilea test din Antalya pentru Metalul. Trupa bănățeană a cedat a doua oară la rând, după ce în urmă cu două zile a fost învinsă de Nyíregyháza Spartacus cu 1-0. Ulisses FC ocupă locul 7 în prima ligă din Armenia, formată din opt echipe.

Reșițenii vor mai disputa un amical sâmbătă iar apoi vor reveni în țară. Până acum Metalul a obținut o victorie, două egaluri și două eșecuri în testele stagiului turcesc.

Metalul Reșița: Pascal – Crețu, Apostol, Făgărășanu, Murgoci – Dragu, Vaștag, Neagoe, Vădrariu – Stoica, Enciu. Au mai intrat: R. Cristian, Nogo, Popescu, Liuba, Vasile, Breșneni, Szabo, S. Mureșan și Besart. Antrenor: Marian Pană.

Sursa: Sport9