Meciuri amicale – Liga 2

Publicat: 28 Jan. 2010, 07:00 Actualizat: 23 Feb. 2010, 09:52 Pregătiri, amicale
Meciuri amicale – Liga 2

Seria I

VICTORIA
BRĂ‚NEȘTI

23 ianuarie
Victoria Brănești – CS Buftea 2-0
V. Alexandru, Avram

28 ianuarie
Ujpest – Victoria Brănești 4-1

30 ianuarie
Bekescsaba – Victoria Brănești 3-3
Pentru Brănești au marcat: Coman (2), Oprea

2 februarie
Victoria Brănești – Debrecen II 4-1
Sergiu Bar (6), Bogdan Oprea (16, 32), Ispir (70)

3 februarie
FC Bihor – Victoria Brănești 1-0
Bențe (25)

5 februarie
Nyíregyháza – Victoria Brănești 1-2
Pentru Brănești au înscris: B. Oprea, Coman

13 februarie
Victoria Brănești – Dunărea Călărași 7-0
Autogol, Coman (2), Zuluf (2), Ispir, Alexandru

16 februarie
Victoria Brănești – Juventus București 3-0
Bg. Oprea (2), R. Avram

20 februarie
Cherno More – Victoria Brănești 0-2

SPORTUL
STUDENȚESC

17 ianuarie
Sportul I – Sportul II 1-1 (meci școală, între componenții
lotului)
Ferfelea / Curelea

27 ianuarie

Sportul Studențesc – ACS Berceni 2-0
Dedu, Ferfelea

31 ianuarie

Sportul Studențesc – Chimia Brazi (anulat)

6 februarie
Sportul Studențesc – Berlin Ankaraspor 5-2
Târnăcop, Ferfelea (2), Curelea (2)

11 februarie
Sportul Studențesc – Widzew Lodz 1-1
Patriche (50) / Robak (17)

12 februarie
Sportul Studențesc – FK Smena Zenit Sankt Petersburg 2-1
Nicola (10), Nae (15)

14 februarie
Sportul Studențesc – Amkar Perm II 5-0
Postolache (9, 20, 36), Dobre (49), Cazan (80)

Sportul Studențesc – Energiya Khabarovsk 2-1
Nae (23), Târnăcop (90)

18 februarie
Vityaz Podolsk – Sportul Studențesc 1-2
Patriche, Ferfelea

Sportul Studențesc – Nasaf 0-1

20 februarie
Sportul Studențesc – Arsenal Kiev 0-2
Rybalchenko, Zakharevich

FARUL
CONSTANȚA

31 ianuarie
Farul Constanța – Gyeongnam 0-1

2 februarie
Farul Constanța – Amkar Perm 2-2
Larie (4), Marius Ene (29) / Kushev (25-pen), Vitaly Grishin
(49)

4 februarie
Farul Constanța – FC Banants 1-5
Doicaru (pen.)

6 februarie
Farul Constanța – NK Hrvatski Dragovoljac 2-4
Pentru Farul a marcat: Chico (2)

9 februarie
FC Farul – Kryvbas Kryvoy Rog 2-1
Pentru Farul au marcat: Cristocea (min. 28), Chico (min. 60)

10 februarie
Farul Constanța – Șahtior Soligorsk 1-3
Fatai

18 februarie
Farul Constanța – Unirea Slobozia 6-1
Avanu (autog.), Cristocea (pen.), Andrade, Doicaru (2), Pantelie /
Ciortescu 94

20 februarie
FC Farul – CS Eforie 2-1 (1-1)
Au marcat: Păcuraru (13), Doicaru (64) / Roșu (45)

SĂ‚GEATA
STEJARU

4 februarie
Săgeata Stejaru – Chavdar Etropole 0-0

6 februarie
Săgeata Stejaru – FC Bansko 2-0
Jianu (15) și Chițu (60)

9 februarie
Săgeata Stejaru – FC Vityaz Podolsk 2-3
Au marcat pentru Stejaru: Șicu (4), Chițu (80 – pen)

12 februarie
Săgeata Stejaru – Sportist Svoge 0-0

13 februarie
Săgeata Stejaru – Pirin Blagoevgrad 3-3
Pentru Săgeata a marcat: Jianu, Mavriche și Sicu

17 februarie
Concordia Chiajna – Săgeata Stejaru 2-0
Pătaș, Diniță

DELTA
TULCEA

10 decembrie
Viitorul Constanța – Delta Tulcea 1-0
Dimcea (77)

5 februarie
Delta Tulcea – Shaktar Karaganda 0-0

8 februarie
Delta Tulcea – Pirin Blagoevgrad 3-1
Pentru tulceni au marcat: Coconașu, Borza, Costescu

Delta Tulcea – Vorskla Poltava 3-4

Delta Tulcea – Chavdar Etropole 2-1

14 februarie
Delta Tulcea – Șahtior Soligorsk 0-3

20 februarie
ACS Berceni – Delta Tulcea 2-2
Zoicaș (88), Mocanu (89) / Nanu (11), Costescu (60)

PETROLUL
PLOIEȘTI

23 ianuarie
Inter Clinceni – Petrolul
Alexandru Tudor / Bozga (47)

30 ianuarie – Triunghiular
1. Petrolul Ploiești – Tricolorul Breaza 0-0
2. Petrolul Teleajen – Petrolul Ploiești 0-2
Mihai Tudor (2)

5 februarie
Petrolul Ploiești – Inter Curtea de Argeș 2-1
Cr. Vlad (10), C. Stoica (55) / Viera (15).

7 februarie
Petrolul Ploiești – Tobol
Kostanay 1-1
Neagoie (25)

9 februarie
Petrolul Ploiești – NK Zagreb 2-1
Cataramă (65), Șt. Pop (74) / Parlov (68)

12 februarie
Petrolul Ploiești – HB Koge 3-1
Pentru Petrolul a marcat: Budescu, Radchenko, C. Stoica

14 februarie
Petrolul Ploiești – FK Atyrau
1-0
C. Stoica

20 februarie
CSM Râmnicu Sărat – Petrolul Ploiești 0-2
Chiriță, Pop

CONCORDIA
CHIAJNA

13 ianuarie
ACS Berceni – Concordia Chiajna 1-5
Ghinea (12) / Oae (17), Răduca, Diniță (’40), Rusu (’70), Radu
Cristea (’76)

Cantonament Antalya

Concordia Chiajna – OLM (Suedia) 0-0
Concordia Chiajna – Incheon (Coreea de Sud) 2-3
Au marcat Diniță și Răduca
Concordia Chiajna – Neftci Baku 0-3
Concordia Chiajna – Coreea de Nord 1-3
A marcat Davragiu

30 ianuarie
Concordia Chiajna – FCM Alexandria 3-1
A marcat pentu Alexandria: Cristea

3 februarie
Steaua II – Concordia Chiajna 1-5
Bătfoi / Buhăescu, Pătraș

6 februarie
Concordia Chiajna – Inter Clinceni 3-0
Buhăescu (12), Rus (80) și Xandy (90)

10 februarie
Concordia Chiajna – Dunărea Giurgiu 5-1
Oae, Buhăescu, Diniță (2), Răduca / Nedelcu

13 februarie (triunghiular)
Concordia Chiajna – Concordia II Chiajna 4-1
Diniță, Buhăescu, Oae, Pătraș / Plugaru

Concordia Chiajna – Rapid II 2-1
Martinescu (2) / Bujor

17 februarie
Concordia Chiajna – Săgeata Stejaru 2-0
Pătaș, Diniță

20 februarie
Concordia Chiajna – CSM Râmnicu Vâlcea 1-3
Diniță (10) / Dobre, Vasile, Beto

FC
SNAGOV

16 ianuarie
FC Snagov – Dunărea Giurgiu 0-0

26 ianuarie
FC Snagov – CS Buftea 1-1
Nistor

27 ianuarie
Chimia Brazi – FC Snagov 4-3
Năstase (11), Lazăr (24), Fl. Dumitru (65), Butufei (78) / V. Dinu
I (19 pen.), V. Dinu I (31 și 61)

5 februarie
FC Snagov – Shakhter Karagandy 0-1

7 februarie
FC Snagov – Real Mardin 20-0

8 februarie
Korona Kielce – FC Snagov 1-2
Petrescu, Bereșoae

9 februarie
FC Snagov – Chavdar Etropole 3-0
Al. Radu, Rădulescu (2)

11 februarie
FC Snagov – Saraf Qarshi 4-2
A. Petrescu, Ir. Voicu, M. Ilie, Reghecampf

13 februarie
FC Snagov – DSK Gomel 0-0

14 februarie
FC Snagov – Korona Kielce 0-0

FCM
BACĂ‚U

17 ianuarie
FCM Bacău – Ceahlăul 0-1
Adăscăliței (autogol)

29 ianuarie
FCM Onești – FCM Bacău 0-1
Tismănaru (83)

6 februarie
FCM Bacău – Cetatea Suceava 1-1
Eudean / Corneanu

10 februarie
FC Panciu – FCM Bacău 2-1
Paul Cioran, Andrieș / Spiridon

13 februarie
FCM Bacău – FC Botoșani 2-0 (o repriză)
Adăscăliței, Spiridon

19 februarie
FCM Bacău – Petrotub 1-1
Pentru FCM Bacău a marcat Doboș

DUNĂ‚REA
GIURGIU

16 ianuarie
FC Snagov – Dunărea Giurgiu 0-0

23 ianuarie
Dunărea Giurgiu – Tekirova Belediyespor 3-0
Bănaru (2), Ivașcă (4), Guda (85)

26 ianuarie
Dunărea Giurgiu – Yonsei 1-1
Guda (83)

27 ianuarie
Dunărea Giurgiu – FC Unity Academy 6-0
Iordache (27, 29), Ivașcă (41), Bănaru (43), Șanțmare (45), Guda
(48)

29 ianuarie
Dunărea Giurgiu – Cernomoret Balcic 2-1
Bănaru 2

1 februarie
Dunărea Giurgiu – Astra Ploiești 2-2
Nedelcu (65), M. Stan (78)

4 februarie
Dunărea Giurgiu – Borac Banja Luka 0-1

10 februarie
Concordia Chiajna – Dunărea Giurgiu 5-1
Oae, Buhăescu, Diniță (2), Răduca / Nedelcu

17 februarie
Steaua II – Dunărea Giurgiu 2-1
Rusu, Simion / Cojenel

18 februarie
ACS Berceni – Dunărea Giurgiu 3-1
Mocanu, Fâșie, Ene / Guda

19 februarie
Dinamo II – Dunărea Giurgiu 1-1
Vâlcu (23) / G. Marcu (30)

FC
BOTOȘANI

3 februarie:
FC Botoșani – Cetatea Suceava 0-1
Sărițeanu

6 februarie:
FC Botoșani – Rapid CFR Suceava 3-0
Vașvari, Homneac, Șuleap

10 februarie:
FC Botoșani – CSM Petrotub Roman 0-0

13 februarie
FCM Bacău – FC Botoșani 2-0 (o repriză)
Adăscăliței, Spiridon

17 februarie
FC Botoșani – Rapid CFR Suceava 2-0
Boroștean, Șt. Apostol

20 februarie
FC Botoșani – CFR Pașcani
3-0
Boroștean (2), Boghian

STEAUA
II

11 ianuarie
Steaua II – Steaua jun. A 3-0
Vl. Rusu, Bâtfoi, Al. Iacob

27 ianuarie
Steaua II – Inter Clinceni 1-1
Bâtfoi

31 ianuarie
Steaua II – Viscofil 0-2
I. Niculae, Constantin

3 februarie
Steaua II – Concordia Chiajna 1-5
Bătfoi / Buhăescu, Pătraș

6 februarie
Steaua II – ALRO Slatina 1-2
Damian / Cr. Niculescu, Buciuman

17 februarie
Steaua II – Dunărea Giurgiu 2-1
Rusu, Simion / Cojenel

19 ianuarie
Steaua II – CS Buftea 6-0
Bâtfoi, Simion, Filip, Stegaru, Rusu, David

21 februarie
Steaua II – Juventus București 0-2
Pălimaru (2)

DUNĂ‚REA
GALAȚI

5 februarie
Dunărea Galați – FC Suvorovo 4-0

7 februarie
Dunărea Galați – FC Vladislav 9-0
Cucu (pen), Cristescu, Patriche 2, Al. Cristea, Fărcășanu, Cârjan
2, Ioviță

9 februarie
Dunărea Galați – Rapid Șumen 10-0
Ioviță (2), Petrescu (2), Murar, Cârjan, Vali Munteanu (2),
Patrichi, Cristescu

10 februarie
Dunărea Galați – Olimpia Bălți 2-0
Cucu, Patrichi

17 februarie
Dunărea Galați – CF Brăila 1-0
Emil Cristian

20 februarie
Dunărea Galați – Unirea Slobozia 4-1
Pentru Dunărea a marcat: Vali Munteanu, Fărcășanu, Agache,
Bozean

GLORIA
BUZĂ‚U

17 ianuarie
Gloria Buzău – Partizanul Merei
Muțiu (2), R. Radu, Ursu

27 ianuarie
Gloria Buzău – Juventus București 3-0
Boghițoi (2), Radu

31 ianuarie
Gloria Buzău – FC Panciu 0-1
A marcat Dobrescu (73)

6 februarie
Chimia Brazi – Gloria Buzău 1-1
Coțan / Muțiu

11 februarie
Gloria Buzău – Partizanul Merei 4-1
Muțiu, R. Radu, Rizea, Boghițoi (pen) / Ad. Sandu

13 februarie
Gloria Buzău – CS Tunari

17 februarie
Gloria Buzău – CSM Focșani 4-1
Rizea, Muțiu, Radu, Ștefan / Botezatu

19 februarie
Gloria Buzău – FCM Târgoviște 1-2
Chirvase / Cherchez, Petculescu

CETATEA
SUCEAVA

30 ianuarie
Cetatea – Vatra Dornei 3-2
Pentru Cetatea au marcat: Apetri, Tomescu și Sumanariu

3 februarie:
FC Botoșani – Cetatea Suceava 0-1
Sărițeanu

6 februarie
FCM Bacău – Cetatea Suceava 1-1
Eudean / Corneanu

DINAMO
II

23 ianuarie
Dinamo II –
ACS Berceni 2-2
Todea, Neagu / Pivniceru, Spătaru

6 februarie
Dinamo II – Viitorul Toporu 1-4
Neagu / Ghirie 2, B. Nicu, Pacinschi

13 februarie
Dinamo II – CS Buftea 0-2
Udrea, Păun

17 februarie
Dinamo II – Dacia Mioveni
0-4
Cl.Ionescu 36, Boroiban 60, Stoica 65, Vladu 105

19 februarie
Dinamo II – Dunărea Giurgiu 1-1
Vâlcu (23) / G. Marcu (30)

20 februarie
Dinamo II – CS Otopeni 1-3
Vâlcu (’56) / Pană (‘9), Savu (’26), Kalle (’76)

TRICOLORUL
BREAZA

24 ianuarie
Tricolorul Breaza – AFC Filipeștii de Pădure 1-1
Liviu Pavel / Elisei

30 ianuarie – Triunghiular
1. Petrolul Ploiești – Tricolorul Breaza 0-0
2. Petrolul Teleajen – Tricolorul Breaza 0-1
Zaharia (aut)

3 februarie
Chimia Brazi – Tricolorul Breaza 4-2
Arnăutu, Baroian, Ct. Vlad, Năstase / Pavel, Negotei

7 februarie
Tricolorul Breaza – FCM Târgoviște 2-2
Marcatori: Răuță (30), Vișan (34) / Bârsănel (20), Boroș (60)

20 februarie
FCM Târgoviște – Tricolorul Breaza 1-3
Răuță / Mirel Matei, Liuba, Achite

CSM RÂMNICU
SĂ‚RAT

6 februarie
Aerostar Bacău – CSM Rm. Sărat 2-2
Banu (3), Sofronie (84) / Cucu (6), P. Dragoș (89)

16 februarie
CSM Râmnicu Sărat – Partizanul Merei 5-0
Moise (2), Cucu, Nica (2)

20 februarie
CSM Râmnicu Sărat – Petrolul Ploiești 0-2
Chiriță, Pop


Seria
II

FCM TÂRGU
MUREȘ

23 ianuarie
FCM Târgu Mureș – Voința Sibiu 1-0
Lupuț (15)

27 ianuarie
Gloria II Bistrița – FCM Târgu Mureș 0-0

6 februarie
FCM Târgu Mureș – Dunajska Streda 1-0
Vancea (35)

9 februarie
FCM Târgu Mureș – Ujpest Dosza 1-2
A marcat: Bițiș

11 februarie
FCM Târgu Mureș – Videoton II 0-0

13 februarie
Zalaegerszegi – FCM Tg. Mureș 1-1
A marcat pentru FCM: Vancea (83)

UTA
ARAD

31 ianuarie
UTA – Național Sebiș 3-1
M. Mitu, Nădăban, Țucudean / Huțanu

2 februarie
Jimbolia – UTA 0-6
Pecarov, Batin (2), Nădăban (pen), Cl. Drăgan (2)

4 februarie
UTA – ACU Arad 1-2
Drida / Ciubăncan, Lintaru

6 februarie
UTA – Kecskemet 4-2
Pentru UTA au înscris: Batin (8), Chindriș (26), Ștreangă (61),
Pecarov (80)

8 februarie
VSC Debrecen II – UTA 1-1
Pentru UTA a marcat Nabadan

11 februarie
UTA Arad – Millenium Giarmata 4-1
Pecarov, Edson, Purece, Țucudean / Blănaru

13 februarie
Elore Bekescsaba – UTA Arad 1-1
Pentru UTA a marcat Batin

16 februarie
Mako – UTA Arad 1-2
Pascariu, Tobă

18 februarie
UTA Arad – Arieșul Turda 1-0
Batin

UNIVERSITATEA
CLUJ

16 ianuarie
U Cluj – Școala de Fotbal „Ardealul” 4-3
Pentru „U” a marcat: Huvos (2), V. Pop, Danciu

16 ianuarie
U Cluj (galben): – U Cluj (roșu): 6-1 (joc școală între componenții
lotului)
Machado (2), Lecic (2), Popa, Turcu / Noe Acosta

23 ianuarie
U Cluj – Kinder Târgu Mureș: 4-1 (au jucat rezervele și jucătorii
veniți în probe)
Pentru „U” a marcat: Roberto, V. Pop (2), Bușcă

23 ianuarie
U Cluj – AS Odorheiul Secuiesc 3-0 (au jucat titularii)
Ad. Popa, Lecic, Bucșa

27 ianuarie
U Cluj – Unirea Ungheni 4-0
Lecic, Machado, Ad. Popa (2)

30 ianuarie
U Cluj – Unirea Florești 2-2
Lemnaru, Voican / Brie, Cordoș

3 februarie
„U” Cluj – Ardealul 1-1
Pentru U a marcat: Voican

„U” Cluj – Silvania 5-1
Machado (2), Acosta, Huvos și Voican / Gavrilescu

6 februarie
Voința Sibiu – U Cluj 1-2
Beza (50), Sighiartău (70) / Adrian Popa (32)

9 februarie
U Cluj – Dinamo 1-2
Huvos (30 – 11m) / Zicu (70, 80)

11 februarie
Universitatea Cluj – FC Tobol 2-1
A marcat pentru clujeni: Huvos (14, 24)

13 februarie
U Cluj – Admira Trenkwalder 1-1
Pentru U a marcat Voican

15 februarie
Shurtan Guzor – U Cluj 3-1
Pentru U a marcat: Danciu

17 februarie
FC Atyrau – Universitatea Cluj 1-0

FC
ARGEȘ

28 ianuarie
FC Argeș – FC Argeș II 8-0
Adrian Dulcea, Adrian Voiculeț (3), Robert Boboacă (2) și Beuran
(2)

30 ianuarie
FC Argeș – CSM Râmnicu Vâlcea 1-1
Boboacă / Curtuiuș

6
februarie
FC Argeș – FC Akzhayc 3-0
Adrian Dulcea, Cosmin Năstăsie (2)

9 februarie
FC Argeș – Saturn Moscova 3-0
Bazzi, Beuran, Monel Cârstoiu

20 februarie
FC Argeș – FC Argeș II 3-0
State, Beuran, Boboacă

DACIA
MIOVENI

31 ianuarie
Tricolorul Breaza – Dacia Mioveni 0-1
Preda

5 februarie
Dacia Mioveni – FK Smederevo 2-0 (0-0)
Au marcat: Bogdan Stoica (46), Enache (74)

8 februarie
Dacia Mioveni – FK Teteks
Tetovo 2-0
Au marcat: Boroiban (60), Preda (89)

9 februarie
Dacia Mioveni – FK Ohrid 2004 2-1
Pentru Dacia a marcat Florea (35), Lircã (70)

10 februarie
Dacia Mioveni – Renova 4-1
Pentru Dacia au marcat: Azya (22, 79), Ionescu (35, 69)

17 februarie
Dinamo II – Dacia Mioveni
0-4
Cl.Ionescu 36, Boroiban 60, Stoica 65, Vladu 105

JIUL
PETROȘANI

Echipa este pe cale să se desființeze

CS
OTOPENI

5 februarie
CS Otopeni – Saint Gall 1-1
A marcat Ivan

9 februarie
CS Otopeni – FC Lviv 1-0
A marcat Gafița

10 februarie
CS Otopeni – Ekranas Panevezys 1-1, 6-5 pen.
A marcat în timpul regulamentar: Kalle (88)

12 februarie
CS Otopeni – Wacker Innsbruck 0-0

13 februarie
CS Otopeni – Amkar Perm II 0-0
Ilfovenii s-au retras de pe teren din cauza jocului dur practicat
de ruși

20 februarie
Dinamo II – CS Otopeni 1-3
Vâlcu (’56) / Pană (‘9), Savu (’26), Kalle (’76)


CSM RÂMNICU
VÂLCEA

30 ianuarie
FC Argeș – CSM Râmnicu Vâlcea 1-1
Boboacă / Curtuiuș

3 februarie
CSM Râmnicu Vâlcea – FC Oltchim 3-1
Dobre (2), Curtuiuș / Nuțu

11 februarie
CSM Râmnicu Vâlcea – FC Argeș II 1-0
Ciprian Dinu

13 februarie
FC International Curtea de Argeș – CSM Râmnicu Vâlcea 5-0

20 februarie
Concordia Chiajna – CSM Râmnicu Vâlcea 1-3
Diniță (10) / Dobre, Vasile, Beto

GAZ METAN CFR
CRAIOVA

20 ianuarie
Gaz Metan CFR – Triumf Bârca 5-0
Bobonete, Băia (3), Niță

27 ianuarie
Gaz Metan CFR – FC Caracal 1-1
Patrian Trifu / Daniel Mihai (pen.)

29
ianuarie
Gaz Metan CFR Craiova – CS Vișina Nouă 0-0

3 februarie
Gaz Metan CFR Craiova – FK Timok Zajecar 4-1
Mitroi 2, Vigariu, Trifu

7 februarie
Gaz Metan CFR Craiova – RFK Majdanpek 7-0
Lăpădat ’14, ’32, Mitroi ’25, Vigariu ’34, M. Preda ’60, Yuki ’65,
Stanciu ’75

10 februarie
Gaz Metan CFR Craiova – Hajduk Negotin 4-1
Neacșa, Vigariu, Lăpădat, Yuki

20 februarie – Triunghiular
Gaz Metan CFR – Minerul Mehedinți 0-1
A marcat: Mihăescu

Gaz Metan CFR – Minerul Motru 1-1
Au marcat: Yuki / Ceaușu

FC
SILVANIA

16 ianuarie
Unirea Dej – FC Silvania 1-2
Pentru Silvania au înscris: Raul Crișan (10), Vâscan (20)

Bioland Paleu – FC Silvania 1-1
Pentru Silvania au înscris: Dan Gavrilescu

30 ianuarie
Luceafărul Oradea – FC Silvania Simleu Silvaniei 0 – 2
Au marcat: Ionuț Suteu (35) și Dan Mureșan (47)

3 februarie

„U” Cluj – Silvania 5-1
Machado (2), Acosta, Huvos și Voican / Gavrilescu

6 februarie
FC Bihor – FC Silvania 2-2
Au marcat: F. Pop ’23, Bundea ’29 / Codoban ’37 (p), Gavrilescu ’89
(p)

10 februarie
Arieșul Turda – FC Silvania 1-0
Asaftei

13 februarie
FC Silvania – Rapid Jibou 4-1
Au marcat pentru Silvania: Schwarzkopf, Pașcălău 2, Ianc.

20 februarie
SESO Iara – FC Silvania 1-2
Ronea / Muntean, Tarcea (aut)

ARIEȘUL
TURDA

16 ianuarie
FC Arieșul – AS Feleacul 2-0
Johnsson (70), Bogdan Pop (73)

21 ianuarie
Arieșul Turda – Sănătatea Cluj 4-3
Pentru Arieșul a marcat: A. Timar, Szekely, Astafei (2)

21 ianuarie
Arieșul Turda – AS Feleacul 4-3
Pentru Arieșul a marcat: Szabolcs Szekely (3), Florin Anghel

24 ianuarie
Arieșul Turda – Unirea Ungheni 6-0
Hardău (2), Astafei (48, 49), Tothăzan (52), Anghel (70, 82)

26 ianuarie
Seso Câmpia Turzii – Arieșul Turda 0-1
Astafei (35)

28 ianuarie
Arieșul Turda – CS Zlatna 2-1
Astafei, Anghel / Sântion

6 februarie
Diosgyor – FC Arieșul 0-1
Astafei

7 februarie
Debreceni II – FC Arieșul 2-6
N. Cristea (3), Szekely (12, 52, 67), Cl. Cosma (37), Bier (80)

9 februarie
Luceafărul Oradea 1-5 FC Arieșul
Pentru Arieșul au marcat: Astafei (20), Szekely (46 și 52), Perde
(60), Mircea Gheorghe (88)

10 februarie
Arieșul Turda – FC Silvania 1-0
Asaftei

12 februarie
VSC Debrecen – Arieșul Turda 0-3
Szekely (’17, ’30), Anghel (’50)

18 februarie
UTA Arad – Arieșul Turda 1-0
Batin

FC BAIA
MARE

4 februarie
Asten Tăuții-Măgherăuș – FC Baia Mare 0-3
Iațu, Bota (pen), Achim

6 februarie
FC Baia Mare – Asten Tăuții-Măgherăuș 5-0
Achim (3), Bota (din 11 m), Rednic

FC DROBETA TURNU
SEVERIN

Nu a disputat nici un amical. E în prag de desfințare.

FC BIHOR
ORADEA

15 ianuarie
Honved Budapesta – FC Bihor 0-0

În cantonamentul din Ungaria
DVSC II – FC Bihor: 1-5
Hajudboszormeni – FC Bihor 0-3

3 februarie
FC Bihor – Victoria Brănești 1-0
Bențe

6 februarie
FC Bihor – FC Silvania 2-2
Au marcat: F. Pop ’23, Bundea ’29 / Codoban ’37 (p), Gavrilescu ’89
(p)

10 februarie
Nyíregyháza Spartacus – FC Bihor 0-1
Chiș

13 februarie
FC Bihor – ACU Arad 0-2
Șandru, Dochița

20 februarie
Fortuna Covaci – FC Bihor Oradea 1-3
Gabi Voicu / Bențe (2), Tânc

MUREȘUL
DEVA

10 februarie
Voința Sibiu – Mureșul Deva 1-0
Mircea Risti

13 februarie
Sănătatea Cluj – Mureșul Deva 1-1
Gașpar (70) / Dosan (63)

MINERUL
LUPENI

16 ianuarie
Minerul Motru – Minerul Lupeni 4-1

20 ianuarie
Marmosim Simeria – Minerul Lupeni 0-1

23 ianuarie
Retezatul Hațeg – Minerul Lupeni 0-2
Diaconescu, N. Popescu

31 ianuarie
Minerul Lupeni – Minerul Mehedinți 1-1
Gideon 69 / Bobalac 27

6 februarie
Minerul Lupeni – Marmosim Simeria 1-0
Ajie

9 februarie
Minerul Lupeni – Minerul Mătăsari 4-1
Pentru Lupeni au marcat: R. Cristian, Diaconescu, Ajie și Cr.
Ungureanu

16 februarie
Minerul Lupeni – CSM Sebeș 0-1
Diaconu (15)

18 februarie
Pandurii II – Minerul Lupeni 0-4
Itu (2), Pepenar, Diaconescu

FORTUNA
COVACI

23 ianuarie
Fortuna Covaci – Unirea Sânnicolau Mare 4-2
Băișan, Dârvaru (’46), Suciu (’58), D. Roman (’87) / Bura (‘8),
Rejep (’30)

27 ianuarie
Fortuna Covaci – FC Timișoara II 0-2
Hecsko (24), An. Suciu (86)

5 februarie
Fortuna Covaci – Știința Ghiroda 5-1
Au marcat: Dârvaru (25, 35), An. Suciu (40), Ad. Ganea (70), B.
Steop (80) / Hausler (65)

12 februarie
FC II Timișoara – Fortuna Covaci 0-1
G. Voicu

13 februarie
Gloria Arad – Fortuna Covaci 2-4
Andrei, Sălăjan / Hecsko, Suciu (2) și Crișan

17 februarie
Fortuna Covaci – ACS Recaș
2-1
Suciu, Străuț

20 februarie
Fortuna Covaci – FC Bihor Oradea 1-3
Gabi Voicu / Bențe (2), Tânc

Publicat: 28 Jan. 2010, 07:00 Actualizat: 23 Feb. 2010, 09:52 Pregătiri, amicale
Pe aceeași temă