Luceafărul Oradea a câștigat amicalul cu echipa de primă ligă din Ungaria. Jucătorii pe care îi are Dulca în probe

Luceafărul Oradea a câștigat amicalul cu echipa de primă ligă din Ungaria.** Jucătorii pe care îi are Dulca în probe

Luceafărul Oradea a câștigat la limită, scor 1-0, primul amical pe care l-a avut programat în 2018, contra maghiarilor de primă ligă Balmaz Kamilla. Unicul gol al meciului a fost reușit de Ionuț Ban.

Echipa pregătită de Cristian Dulca s-a deplasat, ieri, în Ungaria pentru a juca împotriva prim-divizionarei Balmaz Kamilla (locul 11 din 12). După o primă repriză albă, bihorenii au marcat golul victoriei în minutul 55, prin Ionuț Ban.

Pentru Luceafărul au evoluat: Goia – Balea, Mutu, Tînc, R. Trif – Țegle, Cuc – Al. Dulca, Codoban, Bruno Rocha – C-tin. Roșu. Au mai jucat: Antohi, Ban, D. Lukacs, Băban, Chiorean, Niță, Toriște și Hâmpea.

Ultimii șase jucători enumerați sunt veniți în probe la Luceafărul.

În poarta echipei maghiare a stat Pogacsics, fost goalkeeper la Liberty și FC Bihor.

De pe 29 ianuarie, Luceafărul Oradea începe cantonamentul de la Izvorani.