Luceafărul n-a mai strălucit în cel de-al doilea amical din Austria

29 Jul. 2012, 16:36 Pregătiri, amicale
Luceafărul n-a mai strălucit** în cel de-al doilea amical din Austria

Luceafărul Oradea a fost învinsă, sâmbătă, în cel de-al doilea joc din cantonamentul din Austria, cu scorul de 3-1 (2-0) de echipa SV Villach.

Echipa austriacă activează în liga a III-a și a ocupat locul secund în sezonul trecut într-una dintre cele trei serii ale eșalonului al treilea austriac

Golurile din acest meci au fost marcate de Oktan Emre, în minutul 12, Marco Reich, în minutul 33, și Udo Gasser, în minutul 70, din penalty, pentru austrieci, reușita bihorenilor fiind trecută în contul lui Dumitru Muntean, în minutul 55.

Antrenorul echipei Luceafărul, Leo Grozavu, a trimis în teren formația: B. Miron – Letan (70 Pocian), Mihuț, M. Deaconescu, A. Achim (60 Fl. Anițoiu) – Hanca (86 Ov. Ghilea), D. Muntean (60 N. Roșu), Bundea (56 Svarczkopf) – Konyeha (60 Blănaru), C. Roșu (86 Cr. Jurca), Ianc (60 Imbuzan).

De precizat faptul că mijlocașul Cristian Danci, venit în aceasta vara de la FC Bihor, a părăsit cantonamentul întrucât sâmbătă a avut programată nunta.

Sursa: Bihoreanul