Luceafărul a egalat Recașul în repriza a treia

30 Jan. 2012, 12:45 Pregătiri, amicale
Luceafărul a egalat Recașul** în repriza a treia

Luceafărul Oradea și-a continuat duminică seria jocurilor de pregătire. Jucătorii antrenați de Leo Grozavu au evoluat pe terenul sintetic de la Salonta în compania liderului Seriei a V-a din Liga a III-a, ACS Recaș.

Disputată pe durata a trei reprize de câte 40 de minute, partida s-a terminat la egalitate, scor 2-2, după ce ACS Recaș a condus cu 2-0, prin golurile marcate de Fl. Nanu (’43) și Moroșanu (’60). Bihorenii au reușit să revină totuși și să egaleze prin dubla nigerianului Konyeha (‘100 și 115).

Tehnicianul Leo Grozavu a folosit trei echipe în această confruntare, după cum urmează:
În prima repriză: Miron – Mihuț, Letan, Miculescu, Molnar L., Ianc, Ov. Ghilea, Codoban, A. Achim, D. Muntean, Fl. Neaga
În repriza a II-a: Sălăjan – G. Bogdan, Pocian, Cura, Tegzeș, Svarczkopf, Ianc, Bundea, C. Roșu, Gh. Popescu, Floruț
În repriza a III-a: Sg. Ghilea – G. Bogdan, D. Mureșan, Lupuț, Tegzeș, Cr. Andor. Bundea, Grozoni, Konyeha, T. Moldovan, Blănaru.

Următorul joc al echipei Luceafărul va avea loc miercuri, în compania celor de la Unirea Valea lui Mihai, tot din Liga a III-a.

Sursa: Bihoreanul