Lincar, la primul eșec din cantonamentul de la Brașov

Lincar, la primul eșec** din cantonamentul de la Brașov

După ce a marcat sâmbătă șase goluri în poarta echipei Urban Titu, CSM Râmnicu Vâlcea a pierdut miercuri primul test disputat în cantonamentul de la Brașov, 0-2 cu Unirea Târlungeni. Echipa brașoveană a înscris cele două goluri în primele 15 minute ale jocului, întâi prin Liviu Nicolae (10) din pasa lui Cristea și apoi Elek (15) după o centrare din corner a lui Sorin Marin

„Am întâlnit o echipă omogenă, ofensivă și mult mai proaspătă ca noi. Au început agresiv și ne-au surprins cu golurile marcate în primele minute. Apoi, am echilibrat și am avut multe ocazii de a marca. Una peste alta a fost ca la box, două lovituri primite în plin. Nu m-a interesat rezultatul, important este să punctăm la capitolul omogenitate”, a spus pe siteul clubului, antrenorul Erik Lincar. Următorul test al CSM-ului este programat pe 2 august, cu CS Balotești.

UNIREA TĂ‚RLUNGENI – CSM RÂMNICU VÂLCEA 2-0 (2-0) Liviu Niculaie (8), Elek (13).

Unirea I: Niczuly – Vlăsceanu, Tatarciuc, Șerban, Iaru – Sorin Marin, Cristea, Neculai, Marcăș – Elek, L. Nicolae
Unirea II: Stamatin – Chiș, Șerban, Istrofor, Poenaru – Pricop, Brujan, Antoche, Petriș – Antal, Ispas
Antrenor: Daniel Bona.

CSM I: D. Popescu – Samson, Deaconescu, Izvoranu, Briceag – D. Dumitrașcu, V. Munteanu II, Câju – Ad. Popa, NKongue, C. Neagu
CSM II: Fejer – Romero, I. Stoica, R. Cucui, Briceag (Al. Ionescu) – Ov. Popescu, Pițian, I. Stancu – C. Neagu (Ov. Mihai), B.Geantă, Orlando