Liderul seriei a III-a, victorios mai clar decât o arată scorul!

Mihai Andries 21 Jan. 2013, 23:55 Pregătiri, amicale

Sâmbătă dimineață a avut loc primul amical pe 2013 al liderului seriei a III-a a Ligii a III-a, ACS Berceni. Elevii lui Laurențiu Diniță au întâlnit pe CS Snagov, noua grupare a localității ilfovene, care ocupă locul 4 în prima ligă județeană. Cu patru jucători menajați, portarii Meilă și Constantin, căpitanul Fâșie și fundașul M. Stan, ultimul accidentat, Berceniul a valorificat plusul de valoare fără a se forța prea mult, astfel că la un moment dat a condus cu 4-0, după ce la pauză a avut 3-0. Însă schimbările făcute de cuplul Diniță – Prună, dar și relaxarea apărută în sânul gazdelor și-au spus cuvântul și snagovenii au punctat de 3 ori pe final de meci, aducând scorul de la 4-0 la 4-3, însă fără a reuși să mai înscrie și golul egalizator.

Scorul a fost deschis de gazde prin reușita lui Pivniceru din minutul 12. Au urmat rând pe rând golurile lui Crețu (26, foto), Mazarache (37) și C. Sandu (55 – pen). După cum spuneam și mai sus, oaspeții au revenit pe final, punctând în ultimele 20 de minute prin B. Stancu, cu o dublă și Matei II

Berceni: Rudniski – Barbu, Cr. Stan, Ghinea, Pazon – Al. Stan, Al. Radu, Pivniceru, Mazarache – A. Crețu, Ionică. Au mai jucat Toma – Marulis, C. Sandu, M. Călin, Georgescu, Bereșoae, Frangu, Ioniță, Ciochină, Bănaru.

Snagov: Al. Radu – Matei I, Ghinea, Drăgan, Vlad – Bălașa, Matei II, Buduroi, B. Stancu – Dr. Florea, Niculae. Au mai jucat Ad. Ghiță, Iosif, Rizescu

Sursa: IlfovSport