Le merge bine in amicale

01 Feb. 2009, 13:52 Pregătiri, amicale

Într-o partidă desfășurată ieri de la ora 11, pe stadionul din Vatra Dornei, Cetatea Suceava a învins pe Victoria Bălan , echipă din liga a IV-a, cu scorul de 2-1. Golurile au fost marcate de Celpan, care a reușit cu un șut de pe la 22 de metri să deschidă scorul încă din minutul 3 și de veteranul Guriță, printr-o acțiune personală care a închis tabela în minutul 63. Pentru echipa din Bălan a marcat Brian la doua minute după deschiderea scorului, adică în minutul 5, printr-un lob peste portarul sucevean.

Cetatea Suceava: Rohețki – Bernard, Sevaciuc, Feraru – Martin, Celpan, Duman, Romaniuc, Golofca – Homneac, Dumitru.

În repriza secundă, Ovidiu Murariu a trimis pe teren următoarea echipă: Luca – Corneanu, Ailenii, Breniuc – Moldovan, Stănescu, Negru, Duman, Golofca – Colban, Guriță