Juventus a făcut scor cu Viitorul Axintele

01 Mar. 2012, 12:30 Pregătiri, amicale
Juventus** a făcut scor cu Viitorul Axintele

După înfrângerea din weekend cu CS Tunari, scor 2-4, Juventus a disputat miercuri o nouă partidă de verificare pe sinteticul din Colentina, adversară fiind o altă formație din al treilea eșalon, Viitorul Axintele, contra căreia s-a impus cu 4-1.

Antrenorul „Bătrânei Doamne” a schimbat din nou formula de start și pe parcursul întâlnirii a testat toți jucătorii avuți la dispoziție.

Cele două echipe au beneficiat de câte o lovitură de pedeapsă, ambele fructificate, astfel că jocul a început de la 1-1.

În finalul primei reprize, Damaschin a înscris din apropierea porții, după o centrare de pe partea dreaptă, astfel că la pauză Juventus se afla în avantaj.

În partea secundă, elevii lui Schumacher au mai marcat prin N. Grigore și Țăran, obținând o victorie confortabilă, cu scorul de 4-1, bună pentru moralul echipei după două rezultate mai puțin scontate.

Sursa: juventusbucuresti.ro