Învinși în ultimul minut de penultimul loc din Liga 1!

Mihai Andries 01 Feb. 2013, 18:58 Pregătiri, amicale
Învinși în ultimul minut** de penultimul loc din Liga 1!

CSM Rm.Vâlcea a pierdut azi amicalul disputat la Drobeta Turnu Severin, 1-2 cu echipa gazdă, care activează în primul eșalon. Jocul de pe „Municipalul” severinean a fost echilibrat, iar un egal ar fi fost just după cele petrecute pe teren. Golurile gazdelor au fost marcate de Poiană (minutul 1) și Roman (minutul 90 – penalty), în timp ce pentru vâlceni a înscris A. Neagoe (minutul 23), care l-a învins pe grecul Panagopoulos cu o frumoasă execuție. Din lotul pregătit de Laurențiu Tudor lipsesc încă stranierii Daouda, Nkongue și Traore, care urmează să ajungă în Zăvoi zilele viitoare.

CS Turnu Severin – CSM Râmnicu Vâlcea 2-1 (1-1) Cristian Poiană (1), Mihai Roman (90 – pen) / Andrei Neagoe 23

Severin: Panagopoulos – Moustakis, Tătaru, Asanovic, Velcovici – Brata, Olah, Hazanovic, Poiană – Arnăutu, Tole.
Antrenor Ionel Gane. Au mai intrat: Mecea, Stavros – Biris, Avramescu, Dăruială, Roman, Arezina, Negotei, Bubalo, Tripsas, Papagerides, Villas, Brozbic, Vladimir

Vâlcea: Hotoboc – Tomozei, Plecanciuc, Dumitrașcu,Vătăjelu – Pârvu, Nicolae – Vasile, Neagoe, Surugiu – Stoica.
Antrenor Laurențiu Tudor. Au mai jucat Pascal – Cruceru, Popa, Eremia, Ionescu, Florea, Vlad, Pădurariu, Ștefan.

Arbitri: Marian Balaci – Caius Drulă, Alex Sitaru (toți din Dr. Tr. Severin)