Ieșenii, surclasați de Zimbru Chișinău

Mihai Andries 15 Aug. 2013, 23:09 Pregătiri, amicale
Ieșenii,** surclasați de Zimbru Chișinău

CSMS Iași a pierdut, astăzi, al doilea meci amical din cadrul stagiului de pregătire din Republica Moldova, 1-4 (1-0) cu echipa Zimbru Chișinău. Divizionara secundă pregătită de Costel Enache a condus la pauză cu 1-0 prin golul marcat de Dobre, în minutul 32, dar formația din Chișinău a revenit în repriza a doua și a marcat de patru ori în minutele 47 (din penalty), 60, 72 și 78.

Antrenorul Costel Enache a început meciul cu formula Dani – Voicu, Crețu, Vișa, Bădic – Petrescu, Dedu, Miron, Novac – Ionescu, Dobre. În repriza secundă au mai intrat Firoiu, Vladu, Cioranu, Marin, Crengăniș și Mihalache.

Ieșenii au pierdut și primul amical din Republica Moldova, marți, 2-3 cu Volga Novgorod, golurile echipei lui Enache fiind marcate de Bădescu și Herghelegiu.