Ieșenii, învinși pe final de gruzinii de la Tskhinvali

Ieșenii, învinși pe final** de gruzinii de la Tskhinvali

CSMS Iași a fost învinsă cu scorul de 2-3 (0-2) de formația georgiană de primă ligă Spartaki Tskhinvali, sâmbătă seară, într-un meci amical disputat în Antalya. Gruzinii au condus la pauză cu 2-0, după care Iașiul a restabilit egalitatea în repriza a doua prin reușitele lui Cioranu și Dobre. Pe final, Spartaki a marcat golul victoriei dintr-o lovitură liberă.

Antrenorul Marius Lăcătuș a folosit în fiecare repriză câte un sistem și formule de echipă diferite, astfel: Caparco – Bosoi, Radina, Vișa, Vladu – Mihalache, Olah – Onofraș, Liviu Mihai, Hoxha – Pălimaru (în prima repriză), respectiv Dani – Radovic, Cioranu, Avrămia, Bădic – Călugăru, Novac, Dedu, Țigănașu – Herghelgiu, Dobre.

Vineri, în primul amical disputat în Turcia, ieșenii au remizat alb cu ACS Poli Timișoara.

CSMS mai are programate trei meciuri amicale în Antalya, după următorul program: pe 11 februarie cu FK Proleter Novi Sad (Serbia), pe 13 februarie cu FC Avanhard Kramatorsk (Ucraina), pe 15 februarie cu Karpaty Lvov II (Ucraina).