Ieșeni nemiloși cu slovenii

Ieșeni nemiloși** cu slovenii

CSMS Iași s-a distrat cu echipa slovenă de liga a treia NK Beltnici, pe care a învins-o cu scorul de 8-1 (2-0), miercuri seară, într-un meci amical disputat în turneul din Slovenia. Golurile formației pregătite de Marius Lăcătuș au fost marcate de Dobre (25), Crețu (35), Călugăru (47), Bole (52, 56, 75), Țigănașu (60) și Pălimaru (78). Golul slovenilor a fost înscris în minutul 84.

Antrenorul Marius Lăcătuș a început meciul cu echipa Grahovac – Mitic, Vișa, Plămadă, Vladu – Bosoi, Olah, Crețu, Marquinho – L. Mihai, Dobre. În repriza a doua au evoluat Grecu – Voicu, Mihalache, Munteanu, Țigănașu – Novac, Dedu, Bole, Călugaru – Pălimaru, Damir.

Ieșenii au programat astăzi un nou meci amical, în compania echipei maghiare FC Akademia Puskas.