Iașiul rămâne fără victorie în amicale!

Divizionara secundă CSMS Iași a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-0), meciul amical disputat astăzi în compania echipei FK Proleter Novi Sad (locul 6 în liga a doua din Serbia), în Antalya. Ieșenii au condus la pauză prin golul marcat de Adrian Olah, în minutul 35, din lovitură liberă, dar sârbii au restabilit egalitatea în repriza secundă.

Antrenorul Marius Lăcătuș a utilizat următoarea echipă: Dani – Radovici, Cioranu, Vișa, Bădic – Olah, Dedu, Hoxha, Țigănașu – Dobre, Pălimaru (prima repriză), respectiv Bălan – Bosoi, Crețu, Avrămia, Vladu – Onofraș, Liviu Mihai, Novac, Mihalache – Herghelegiu, Crengăniș (repriza a doua).

CSMS nu a obținut nicio victorie în cele patru meciuri amicale disputate în această iarnă, înregistrând trei remize și o înfrângere: 0-0 cu CS Mioveni, 0-0 cu ACS Poli Timișoara, 1-1 cu Proleter Novi Sad și 2-3 cu Spartaki Tskinvali.

Dacă nu vor apărea modificări în program, următorul amical al ieșenilor va avea loc pe 13 februarie, adversară fiind echipa ucraineană de ligă secundă FC Avanhard Kramatorsk.