Iașiul face show și în amicale: 10-0 cu CSM Moinești

Iașiul face show și în amicale:** 10-0 cu CSM Moinești

După ce a bifat patru victorii în primele patru meciuri în campionat, CSMS Iași continuă să joace la turație maximă în acest debut de sezon de primăvară, chiar și în amicale. Având liber în etapa a 21-a a seriei I, ieșenii au disputat un meci amical, sâmbătă, pe propriul teren, în compania echipei de liga a III-a CSM Moinești.

Antrenorul Marius Lăcătuș a trimis în teren echipa de bază, iar rezultatul s-a văzut pe tabelă, titularii neavând milă de adversarul mult inferior. Iașiul s-a impus cu 10-0 (4-0), golurile fiind marcate de Dobre (3), Pălimaru (2), Liviu Mihai (2), Crengăniș (2) și Herghelegiu.

În prima repriză au evoluat Caparco – Radovic, Plămadă, Avrămia, Țigănașu – Olah, Crețu – Bosoi, Liviu Mihai, Onofraș – Pălimaru. După pauză au jucat și ceilalți jucători din lot.

CSMS va sta și în etapa intermediară de miercuri, când ar fi trebuit să joace cu Sportul Studențesc. Următorul joc din campionat al ieșenilor este programat sâmbătă, 29 martie, în Copou, cu Rapid CFR Suceava.