Iașiul a pierdut amicalul cu FC Tiraspol

25 Feb. 2012, 14:09 Pregătiri, amicale
Iașiul a pierdut amicalul** cu FC Tiraspol

CSMS Iași a pierdut cu scorul de 1-2 (1-1) amicalul cu FC Tiraspol (locul 7 în prima ligă din Republica Moldova) disputat sâmbătă, în cadrul mini-turneului din Republica Moldova. Echipa lui Ionuț Popa a deschis scorul prin Ciucur, în minutul 3, dar s-a văzut egalată cinci minute mai târziu. Gazdele au marcat golul victoriei în minutul 64.

Antrenorul Ionuț Popa a început meciul cu echipa Hăisan – Cotiga, Tincu, Camara, Mitrea – Onofraș, Milea, Petrovici, Vladu – Ciucur, Brajkovic, iar în repriza a doua au mai fost trimiși în teren Crețu, Claudiu Tudor, Codrea, Gado și Humă.

Partida s-a disputat la Tiraspol, pe un teren sintetic, în sală. Atacantul Andrei Herghelegiu, golgeterul echipei în amicale, cu opt goluri în primele șapte meciuri, nu a jucat, acuzând o ușoară accidentare. Ieșenii vor reveni în țară după meci.

Joi, în primul meci susținut în Republica Moldova, CSMS Iași a învins cu 1-0 pe Milsami Orhei, prin golul marcat de Herghelegiu.