FOTO | CS Mioveni, două victorii la scor în amicalele din ultimele două zile

Marius ANGHEL 29 Jul. 2015, 15:48 Pregătiri, amicale

Aflați în cantonament de miercurea trecută la Cheile Grădiștei, CS Mioveni a disputat în ultimele două zile, ieri și azi, două meciuri amicale împotriva a doi adversari inferiori valoric, din Liga a IV-a Brașov. Ambele teste în care Claudiu Niculescu a vrut să-și vadă jucătorii s-au terminat cu victorii categorice. După un 4-0 cu AS Râșnov, astăzi, argeșenii s-au impus cu 8-1 în fața echipei ASF Zărnești.

În cele două amicale disputate de CS Mioveni, antrenorul Claudiu Niculescu a optat pentru a folosi două formule diferite în cele două reprize pentru a vedea la treabă pe toți jucătorii pe care îi are la dispoziție.

În jocul cu ASF Zărnești, CS Mioveni a avut 3-0 la pauză, iar la final a înregistrat o victorie cu 8-1. Golurile din prima repriză au fost marcate de Honciu (două) și Buhăescu, în timp ce după pauză au înscris Nilă (două – unul din penalti), Alin Popa, Galan și Șchiopu.

CS Mioveni (repriza I): Oct. Popescu – Toriște, Negoiță, Calvin, Ed. Stoica – Răuță, Marinescu – Mazilu, Honciu, Ayza – Buhăescu.
CS Mioveni (repriza II): Preda – Toriște (Tirică), Negoiță, Calvin (Șchiopu), Ct. Stan – Mîrzeanu, Marinescu (Trașcu) – Mazilu (A. Popa), Năstăsie, Galan – Nilă.

Tot scor de neprezentare a fost și la pauza meciului cu AS Râșnov

În meciul desfășurat ieri, marți, argeșenii au avut la pauză tot 3-0 cu AS Râșnov, în pe parcursul reprizei secunde au mai înscris doar o dată, scorul final fiind 4-0. Golurile galben-verzilor au fost marcate de Năstăsie (din penalti), Biceanu, Nilă și Șchiopu.

CS Mioveni (repriza I): Croitoru – Tirică, Șchiopu, Calvin, Ct. Stan – Biceanu, Marinescu – Iancu, Năstăsie, Neacșu – Nilă.
CS Mioveni (repriza II): Sima – Toriște, Negoiță, Șchiopu, Ed. Stoica – Mîrzeanu, Trașcu – A. Popa, Florescu, Galan – Vintilă.