FCM Târgu Mureș, egalată de sârbi în ultimul minut

Marius ANGHEL 16 Feb. 2013, 13:05 Pregătiri, amicale

FCM Târgu Mureș a terminat la egalitate, 2-2, partida amicală disputată vineri în cantonamentul din Antalya, în compania formației FK Mladenovac, locul 11, în Prva Liga (liga a II-a din Serbia).

Conform fcm-tirgumures.ro, golurile echipei târgumureșene au fost înscrise de Punosevac, în minutul 6, după ce a interceptat o minge trimisă de portarul advers și Huiban, în minutul 22, care a deviat în poartă un șut din marginea careului de 16 metri.

Oaspeții au revenit pe tabela de marcaj prin două reușite în minutele 55 și 90, ultimul gol fiind înscris dintr-un penalty ușor acordat de centralul din Kazakhstan.

În repriza secundă, FCM Târgu Mureș a ratat 3 ocazii clare de gol prin Zăgrean, Gugu și Ungur.

Antrenorul principal Daniel Isăilă a folosit în această partidă următorii jucători: Abraham (75 Botoșer) – Peteleu (70 Stancu), Vârtic (70 Nicu), Ungur (70 Gugu), Szilagyi (70 Hanca), Stere, Pădurețu (27 Petriș / 70 Precup), Istrate (58 Rozenfeld). Ganea (70 Șaim), Huiban (70 Cristea), Punosevac (70 Zăgrean).

În minutul 27, Pădurețu a fost schimbat, după ce a suferit o ușoară accidentare.