FC Rapid, victorie modestă într-un amical de 120 de minute cu Olimpic Cetate Râșnov

Marius ANGHEL 02 Aug. 2015, 08:48 Pregătiri, amicale

FC Rapid a disputat sâmbătă dimineață, la Râșnov, primul joc de verificare din cadrul stagiului montan din această vară. Jucătorii pregătiți de Florin Marin s-au impus la scor de neprezentare, 3-0 (1-0), în fața modestei Olimpic Cetate Râșnov din Liga a 4-a Brașov, într-un test ce s-a desfășurat pe durata a două reprize a câte 60 de minute fiecare.

Conform site-ului oficial al echipei giuleștene, spaniolul Luque a deschis scorul, după 12 minute de joc, cu un șut din afara careului, pentru ca Drăghia să apere un penalty, cu trei minute înaintea pauzei. Mitu a mărit avantajul în minutul 70, iar Pușcaș a transformat o lovitură de pedeapsă (100) și a stabilit scorul final.

Rapid: Drăghia – Raiciu, Robuste, Avrămia, V. Nicolae (cpt.) – Luque, Moke, I. Popa – Martin, Embalo, Ganea. În partea a doua, doar Drăghia a rămas în teren, fiind utilizați toți ceilalți jucători de câmp:  Vențer, B. Stancu, Oltean, Dumitrache, Bolozan, Pușcaș, Neculai, Dedu, Trandu și Mitu.

Următorul meci de pregătire este programat pe 4 august, tot la Râșnov (ora 18:00), cu CS Mioveni.