FC Hunedoara, prima victorie la Băile Felix!

Marius ANGHEL 13 Feb. 2013, 14:44 Pregătiri, amicale
FC Hunedoara,** prima victorie la Băile Felix!

FC Hunedoara a câștigat cu scorul de 2-1, la pauză 1-1, meciul cu formația bihoreană Kinder Paleu (locul 1 în Liga 4 Bihor), în primul meci amical din cadrul stagiului de pregătire din Băile Felix.

FC Hunedoara a deschis scorul prin Ciprian Pepenar, după o minge repusă în joc din corner iar golul victoriei a fost marcat de Daniel Grozoni la capătul unei acțiuni cursive de contraatac.

Echipa de start a FC Hunedoara a fost: A. Ilie – Dosan, Ambruș, Cuciula, B. Roiu – J. Vajda, Vișan, R. Cristian, Făgărășanu, Pepenar, I. Radu. După pauză au mai evoluat: Dragotă și R. Raț – portari,Vîrtan, Șoit, Buta, Bier, Ungureanu, Zdrîncu, Drăgoescu, Găceanu, R. Munteanu, Grozoni, Lintaru, Suciu și Fl. Nicula.

De la reluarea pregătirilor FC Hunedoara a mai susținut alte patru jocuri de verificare: scor 2-0 cu Jiul Rovinari (C4), 4 la 2 cu CS Ineu (L4 Arad), 2-1 cu Damila Măciuca (B2) și 0-2 cu CSO Cugir (L4 Alba).