FC Botoșani, egala Dorohoiului!

22 Feb. 2012, 16:39 Pregătiri, amicale

FC Botoșani a remizat, astăzi, scor 1-1, cu formația de Ligă a III-a FCM Dorohoi. Elevii lui Vespazian Colban au deschis scorul prin Eduard Sandu, în minutul 2, după ce atacantul a reluat cu capul de lângă Andrei Poverlovici, ca mai apoi Marius Matei să egaleze, în minutul 28, tot printr-o lovitură de cap, din opt metri.

Meciul amical a fost unul echilibrat, ambele formații având mai multe ocazii de a marca, în a doua parte a întâlnirii terenul acoperit de zăpadă îngreunând execuțiile fotbaliștilor din teren.

FCM Dorohoi a început meciul cu: Rohetki – Cososchi, Halip, Luca, G. Maxim – Boroștean, M. Bordianu, Orășanu, Șt. Nicolae – Porfireanu, Ed. Sandu, pe parcurs întrând toți jucătorii avuți la dispoziție.

FC Botoșani: V. Curileac – D. Bălan, C. Dinu, A. Poverlovici, Fl. Acsinte – L. Matiș, V. Bordeanu, D. Todoran, C. Stanciu – B. Ghiceanu, M. Matei. După pauză au mai evoluat: A. Bordeanu, A. Patache, R. Atudorei, M. Vintilă, A. Stancoschi, T. Homneac, F. Chișu, G. Vașvari și Juninho.