FC Botoșani – Aerostar 1-1, la Câmpulung Moldovenesc

18 Jul. 2009, 19:32 Pregătiri, amicale
FC Botoșani - Aerostar ** 1-1, la Câmpulung Moldovenesc

FC Botoșani a disputat astăzi primul meci de pregătire din stagiul montan de la Câmpulung Moldovenesc. Elevii lui Ștefan Apostol au dat piept cu fosta formație a lui Ștefan Apostol, Aerostar Bacău, partidă în care tehnicianul a avut posibilitatea rulării întregului lot de jucători. Astfel, în prima repriză au evoluat: Cherecheș – Burlacu, Ghiviziu, Tabără, Rențea – Ștefan, Ciornei, Balaban, Harbuzaru – Ursu, Hrițcu

În cea de-a doua repriză, Ștefan Apostol a folosit următoarea garnitură: Afloarei – Patache, Tincu, Atudorei, Rențea – Simion, Vrabie, Boroștean, Bordeianu – Porfireanu, Caragea (70` Ghiceanu).
Prima repriză a partidei de pregătire s-a închieat cu scorul de 1-0 pentru gruparea băcăuană, după ce în minutul 43 Petrea Alin a deschis scorul. În repriza secundă, Vrabie avea să restabilească egalitatea și tot odată scorul final prin reușita din minutul 80.