FC Botoșani a pierdut amicalul cu CSMS Iași! Chișu reușise egalarea după autogolul lui Fulop

13 Jul. 2012, 01:20 Pregătiri, amicale

CSMS Iasi a castigat aseara primul meci amical al verii sustinut în Copou, 2-1 cu divizionara secunda FC Botosani, partida disputata pe terenul II.

Iesenii au deschis scorul prin autogolul lui Fulop, în minutul 24, acesta deviind în propria poarta balonul sutat de Gado. Oaspetii au ratat un penalty prin Homneac, în minutul 75, sut parat de Grigore, iar dupa sase minute au reusit totusi sa înscrie prin Chisu, cu un sut în vinclu de la 20 de metri lateral stanga. Ultimele 10 minute au fost dominate de formatia ieseana, iar eforturile elevilor lui Ionut Popa au fost rasplatite de golul superb al croatului Lukaku (89), lob peste portar, din 7 metri.

In ultimele cinci minute ale primei reprize CSMS a jucat în inferioritate numerica, Vladu fiind eliminat pentru doua cartonase galbene.