FC Bihor, umilită de o echipă din Uzbekistan!

Marius ANGHEL 16 Feb. 2013, 11:30 Pregătiri, amicale
FC Bihor,** umilită de o echipă din Uzbekistan!

FC Bihor a disputat vineri cel de-al doilea joc amical din cantonamentul din Antalya (Turcia). Jucătorii orădeni au întâlnit până la urmă formația FC Buxoro, din prima ligă din Uzbekistan, și nu echipa letonă FC Jurmala, pe care o vor întâlni însă duminică.

Meciul cu echipa uzbecă s-a încheiat cu scorul de 4-1 în favoarea adversarului, după ce la pauză scorul era 2-0, golul orădenilor fiind înscris de Ovidiu Popa, în minutul 60, printr-un șut senzațional de la 25 de metri, în colțul lung.

Antrenorul Marian Pană a început, conform fcbihor.ro, disputa în formula: Popescu – Coroian, Lazăr, Tînc, Vădrariu – Vasilache, Selagea, Korudjiev, Tîrnăcop – Mărkuș și Pușcaș. După pauză au mai intrat: Ov. Popa, Bic, Sorian și M. Popa.

În următorul joc din Turcia, FC Bihor va întâlni duminică, așadar, formația de primă ligă letonă FC Jurmala.