FC Bihor, la prima victorie în Antalya! Orădenii au învins o echipă din prima ligă letonă

Marius ANGHEL 18 Feb. 2013, 14:53 Pregătiri, amicale
FC Bihor, la prima victorie în Antalya!** Orădenii au învins o echipă din prima ligă letonă

FC Bihor s-a impus duminică după amiaza cu scorul de 3-1 în fața formației de primă ligă letonă FC Jurmala, în cel de-al treilea joc amical din cantonamentul din Antalya (Turcia).

La pauză, FC Bihor conducea cu scorul de 2-1, iar cele trei goluri ale „roș-albaștrilor” în acest meci le-au înscris Bic, în minutele 21 și 40, și Pușcaș, în minutul 63.

De la început, antrenorul Marian Pană i-a trimis în teren pe: Pogacsics – Fl. Pop, Petrache, Țoca, Lupu – Florean, Mihalache, Vasilache, Bic – Ov. Popa și Sorian.  Pe parcurs au mai intrat însă: Coroian, Tînc, Vădrariu, Tîrnăcop, M. Popa, Pușcaș și Mărkuș.

În următorul meci de verificare din Antalya, marți, de la ora 17.30, FC Bihor va întâlni echipa de primă ligă din Kazakhstan, Jetisu.

Sursa: FC Bihor