FC Bihor a pierdut și al doilea amical din Italia, 3-0 cu AC Spezia

06 Aug. 2012, 20:13 Pregătiri, amicale

Echipa orădeană de fotbal FC Bihor și-a continuat duminică seară seria jocurilor amicale din cantonamentul din Italia, susținând o a doua partidă din acest stagiu, pe Stadionul Lunezia din Pontremoli, în compania formației de serie B AC Spezia.

Meciul a fost câștigat de italieni, cu scorul de 3-0, după ce și la pauză aceștia conduceau, cu 2-0.

Golurile au fost marcate de Crisetig, de două ori, în minutele 16 și 73, și de Sansovini, cel care a înscris în minutul 20.

Antrenorul echipei FC Bihor, Gheorghe Ghiț, a început acest joc în formula: Pogacsics – Zanardini, Sg. Oltean, Matei, Lupu – Florean, Coroian, M. Popa, Bic – Sorian și Ad. Hadăr. După pauză au mai jucat însă și: Popescu, Selagea, Ionescu, Sinik, Bactăr, Korudjiev, Diarra, Sulea, Petrache, Ov. Popa și Fl. Pop.

Voiculeț, accidentat, nu a fost utilizat.

În cel de-al treilea joc din cantonamentul italian, FC Bihor va întâlni marți, de la ora 18, formația Montichiari.

Sursa: FC Bihor