FC Bihor a pierdut primul joc din Italia, cu Brescia

04 Aug. 2012, 16:55 Pregătiri, amicale

FC Bihor a fost învinsă cu scorul de 4-1 (4-0), vineri, în primul joc pe care l-a disputat în stagiul italian de la Coccaglio.

Echipa orădeană a întâlnit binecunoscuta formație Brescia Calcio, de care a fost întrecută la trei goluri, după ce la pauză italienii conduceau cu 4-0.

Golul formației bihorene a survenit în repriza a doua, când, în urma unei centrări de pe partea dreaptă a lui Zanardini, presat de Diarra, un fundaș al celor de la Brescia și-a introdus mingea în proprie poartă.

Brescia Calcio – FC Bihor 4-1 (4-0)
And. Caracciolo (min. 10, 20 și 44) și Mitrovic (min. 25) / Ant. Caracciolo (min. 69, autogol)

Brescia Calcio: Arcari (min. 46 Cragno) – De Maio (min. 46 Rosso), Salamon, Ant. Caracciolo – Zambelli (min. 46 Diouf), Kone (min. 46 De Blasis), Budel, Scaglia (min. 40 Lancini) – Benali (min. 57 Nana) – And. Caracciolo (min. 46 Maccan), Mitrovic (min. 80 Picci). Antrenor: Alessandro Calori

FC Bihor: Pogacsics – Zanardini, Oltean, Petrache, Lupu (min. 46 Ognyen) – Florean (67 Fl. Pop), Coroian (63 M. Popa), Selagea (min. 46 Diarra), Sorian (min. 69 Korudjiev) – Mărkuș (min. 46 Sulea), Hadăr (min. 46 Bic), Antrenor: Gheorghe Ghiț

În următorul joc din cantonamentul din Italia, FC Bihor va întâlni duminică, de la ora 18, echipa Spezia. Apoi, marți, 7 august, orădenii vor întâlni, tot de la ora 18, formația Montichiari, pentru ca în ultima partidă, joi, 9 august, să o aibă ca adversară pe Vicenza.

Sursa: FC Bihor