Farul a încheiat stagiul din Antalya cu un egal împotriva unor anonimi!

Marius ANGHEL 25 Feb. 2013, 11:31 Pregătiri, amicale
Farul a încheiat stagiul din Antalya** cu un egal împotriva unor anonimi!

Farul Constanța a susținut sâmbătă ultimul meci amical al stagiului din Antalya, înregistrând o remiză, 1-1, contra unei echipe din Liga a patra din Turcia, potrivit oficialilor constănțeni. „Adversarii au înscris primii, iar noi am egalat în minutul 65, prin Chițu. Am ratat mult, dar jocul per ansamblu a fost modest”, a declarat, pentru Ziua de Constanța, Alin Artimon.

Farul a evoluat în următoarea formulă: Curcă – Birău, Buzea, Bumbac, Drugă – Sg. Popescu, Săceanu, Constantinescu (70 Stoianof) – Ivanovici, S. Chițu, Călințaru. Restul jucătorilor din lot, care jucaseră 90 de minute în partida precedentă, au efectuat un antrenament.

Ieri, delegația faristă a plecat spre casă, după ce, în cursul dimineții, a avut în program o ultimă ședință de pregătire pe tărâm turcesc.

Până la începutul returului, peste două săptămâni, fotbaliștii antrenați de Alin Artimon se vor pregăti la baza proprie. În prima etapă a Farul va evolua în deplasare contra liderului seriei, Sportul Sudențesc.