Farul a câștigat cu 3-0 amicalul cu Eolica Baia

21 Jan. 2012, 14:50 Pregătiri, amicale
Farul a câștigat cu 3-0** amicalul cu Eolica Baia

FC Farul a câștigat cu 3-0 (Ivanovici 50, Ousmane Gueye 82, Coteanu 93) meciul amical de astăzi cu Eolica Baia (locul șase în seria secundă a Ligii a 3-a). Disputat pe terenul Farul II, partida a avut două reprize a câte 50 de minute.

FC Farul (antrenor, Viorel Tănase) a jucat cu:
repriza întâi: M. Toma – Nițescu, Stegaru, V. Sandu, D. Eze – Pană, Buzea – An. Neagoe, Ivanovici, Miron – Pătulea; repriza a doua: G. Curcă – I. Călin, I. Barbu, L. Dobre, D. Eze (66 Pană; 91 V. Gheorghe) – An. Neagoe (68 B. Nicola), Sascău – Copil (97 Curtnazar), Al. Paraschiv, Coteanu – Ousmane.

Eolica (antrenor, Mihai Guliu) a început meciul cu: Vlas – Țarălungă, C. Petre, Pașcovici, Șuta – Fl. Tudorache – C. Ciobanu, R. Oprea, Chirilă – Banioti, Stere. Au mai jucat: David, T. Alexe – Șt. Sandu, I. Lupu, M. Dan, Pânzaru, Gula, Curumi, Bangheorghe.

sursa: Sport 13