Egal în primul amical din Antalya al mureșenilor

Mihai Andries 10 Feb. 2013, 17:40 Pregătiri, amicale

FCM Tîrgu Mureș a terminat la egalitate, scor 1-1, prima partidă amicală disputată în cantonamentul din Antalya, în compania formației Belshina Bobruisk. Golul formației mureșene a fost înscris din acțiune de Cristian Cristea, în minutul 56, după o pasă primită de la Ganea. Echipa din Belarus a deschis scorul în ultimul minut al primei reprize, din penalty. În cele 90 de minute de joc, FCM Tîrgu-Mureș a mai ratat 3 ocazii importante de a înscrie.

FCM Tîrgu Mureș a început partida în formula: Abraham (30 Botoșer) – Stancu, Nicu, Ungur, Cucu, Istrate, Precup, Pădurețu, Șaim, Zăgrean, Punosevac. În repriza secundă au evoluat: Botoșer (60 Balauru) – Peteleu, Gugu, B. Matei, Rozenfeld, R. Miclea, Stere, Vârtic, Ganea, Cristea, Huiban.

Următoarea partidă amicală se va disputa miercuri 13 februarie contra celor de la Hobro IK.

Sursa: FCM Târgu Mureș