Echipa lui Lincar, victorioasă cu OFK Petrovac

Marius ANGHEL 30 Jul. 2013, 13:28 Pregătiri, amicale
Echipa lui Lincar,** victorioasă cu OFK Petrovac

După ce a pierdut în fața vicecampioanei Muntenegrului, Buducnost Podgorica, scor 0-1, Știința a întâlnit o altă echipă din țara de pe malul Adriaticii, OFK Petrovac, locul 8 în ediția precedentă a Prva Liga. În nocturnă, la Zlatibor, alb-albaștrii s-au impus cu 2-0, golurile fiind marcate de atacanții Albert Voinea, în minutul 30 și Dragoș Dragalina, în minutul 82.

Fostul „pandur” a deschis scorul după ce a speculat ezitarea goalkeeper-ului advers la șutul de la 30 de metri al lui Ionuț Stancu, în timp ce Dragalina a punctat în urma unei centrări a lui Bardu

Universitatea Craiova I: Ionuț Irimia – Marian Cârjă, Zoran Ljubinkovici, Bogdan Scarlat, Ionuț Stancu – Adrian Ionescu – Claudiu Dragu, Gabriel Precup, Cristian Ganea –  Dragoș Dragalina, Albert Voinea.

Universitatea Craiova II: Bojan Brac – Ramses Gado, Zoran Ljubincovici (Bogdan Scarlat 73), Florin Pătrașcu, Gabriel Velcovici –  Florin Pârvu – Cristian Bardu, Gabriel Precup (Dragoș Dragalina 73), Daniel Oprița – Adrian Sin, Răzvan Gorovei.

Pentru olteni urmează ultimul meci amical la Zlatibor, joi, împotriva echipei Borac Cacak.