Echipa lui Bondrea, doar remiză cu Caransebeș

02 Mar. 2012, 20:05 Pregătiri, amicale

Gaz Metan Severin a încheiat la egalitate amicalul disputat în această după-amiază cu FC Caransebeș, scor 1-1 pe Stadionul „Termo”. Golurile au fost marcate de Abba (’53), respectiv Suru (‘4-pen.). Deși n-a încântat, echipa antrenată de Marian Bondrea putea câștiga, însă Bălace a ratat un penalty în minutul 80. Ambele echipe au avut câte o bară, prin Mustață (’85, foto în alb), respectiv Vuculescu (’66)

Echipa severineană a mizat pe: Ștețca – Mirescu, Bălău, Cosic, Giurgiu – Mitic, Dandea – Neacșa, Moutinho, Bălace – Vancea. După pauză au mai intrat Neagoe – Rusu, Mitroi, Abba, Șaim, Olah, Marin, Mustață, Trifu și Rioșanu. La ocupanta locului 6 din C5 au jucat și craiovenii Firoiu, Chirea și M. Poenaru, jucători împrumutați în această iarnă de la Gaz Metan.

De menționat că arbitrul Marian Balaci le-a arătat gazdelor două cartonașe galbene, lui Bălace și Olah, și unul roșu, lui Rusu, însă în locul ultimului a fost trimis imediat în teren, după eliminare, Șaim

,,A fost un joc și cu bune și cu rele. S-a văzut angajament, atitudine, problema a fost că s-a ratat mult, un penalty, două lovituri indirecte din careu, o bară. Eu cred că mai avem suficient timp ca să remediem aceste probleme. Nu am lucrat destul de mult pe iarbă, ci mai mult prin săli și pe sintetic. E cert că vom avea două partide amicale până la reluarea campionatului, dar nu s-au stabilit încă adversarii”, a declarat Bondrea pentru site-ul oficial al clubului severinean după meciul dintre Gaz Metan Severin și FC Caransebeș