Dinamo II a pierdut primul amical din Turcia

05 Feb. 2012, 11:55 Pregătiri, amicale
Dinamo II a pierdut** primul amical din Turcia

Într-un meci amical programat sâmbătă, la ora 15.00, la „Papillon Sport Center” din Belek, Dinamo II a pierdut (1-3) în fața bulgarilor de la Minyor Pernik, locul 9 în prima ligă a campionatului de la sud de Dunăre. Unicul gol al dinamoviștilor a fost marcat în minutul 59 de atacantul Mihai Bitez.
Antrenorul Ion Marin a început primul test de verificare în Antalya cu următoarea formulă: S. Ciucă – Samson, A. Nițu, R. Crișan, Mușat – Scărlătescu, Carapcea, R. Stănescu, Mărmăneanu – Păun, Bucă.
În repriza a doua au evoluat S. Ciucă – Nica, M. Ioniță, Dobrosavlevici, Ursachi – Cazacu, Desculțu, A. Vastag, A. Sava – Bitez (80 Tiron), Lemac.
Următorul meci amical al echipei a doua este programat duminică, la ora 15.00, tot la „Papillon Sport Center” din Belek, împotriva echipei BIT FC (China)

Sursa: FC DInamo