Debut cu dreptul pentru noul tehnician al Kosaromului

Mihai Andries 27 Jul. 2014, 12:20 Pregătiri, amicale
Debut cu dreptul pentru** noul tehnician al Kosaromului

Antrenorul Adi Câmpeanu a bifat prima victorie la debutul său pe banca echipei pășcănene. În meciul cu vicecampionii naționali la juniori A1, Kosarom Pașcani s-a impus cu 6-2. Noul antrenor a folosit mai mult jucătorii aflați în probe, aceștia având șansă să demonstreze că merită să rămână în lot. De la meciul de ieri au lipsit Viorică, Nemțanu, Nuțescu și Lipovanu, învoiți, ultimii trei susținând probele pentru admiterea la Facultatea de Educație Fizică și Sport.

Conform Nu doar fotbal, în prima repriză au evoluat: Năcuță – Ungureanu, Giurgiuveanu, Bursuc, Radu Dan – Atănăsoae, Moisii – Apostol, Săvoaia, Maftei – Cojocaru. După pauză, Câmpeanu a început cu: Năcuță (Bîrlădeanu) – Ungureanu, Moisii, Bursuc, P. Răzlog – Atănăsoae – Cojoc, Săvoaia, Maftei – Humă, Irimia (Apostol). Golurile echipei câștigătoare au fost marcate de Cojocaru, Atănăsoae, Maftei, Apostol, Cojoc și Răzlog.