De nerecunoscut: Olimpia a pierdut și cu FC Zalău

19 Jul. 2012, 16:50 Pregătiri, amicale
De nerecunoscut:** Olimpia a pierdut și cu FC Zalău

Olimpia Satu Mare a pierdut amicalul jucat astăzi, în compania formației FC Zalău, cu scorul de 0-2.

Prima repriză a început bine pentru sătmăreni, aceștia au avut câteva ocazii în primele minute, însă balonul a ocolit poarta lui Chiș. În minutul 25, Marian Pop îi centrează lui Dănilă, iar acesta trimite balonul cu capul direct în bară. Dacă în minutul 34 Sabou pune în pericol poarta lui Șuta care a respins balonul, în minutul 36 oaspeții deschid scorul, Tegaș îi centrează lui Bode care reușește să înscrie. În minutul 45 Maior înscrie și cel de-al doilea gol pentru Zalău, stabilind și scorul la pauză, 2-0.

În repriza secundă „Galben albaștrii” au pus de câteva ori în pericol poarta lui Gudea. Feier a trimis balonul în bară, iar în minutul 67 Ghiriti obține un penalty, pe care Micaș nu reușește să-l transforme în gol. Astfel, Olimpia suferă cea de-a patra înfrângere în amicale.

Sâmbătă dimineață lotul Olimpiei se va deplasa la Bihor, acolo unde de la ora 11.00 vor susține un meci amical cu echipa locală FC Bihor.

Olimpia Satu Mare I repriză: Șuta – Moș, Sabău, Iuhas, Lauruk, Marian Pop, Micaș, Botoș, Molnar, Prodan și Dănilă. În a doua repriză au jucat Gorbe – Glodean, Silaghi, Micaș, Homorozan, Ghiriti, M. Mureșan, Cozma, Hanus, Marinaș și Feier.
Antrenori: Tibi Csik, Lulu Dragomir și Paul Levente

FC Zalău: Chiș – Maior, Pop, Surducan, Negrean, Lung, Sabou, Stanciu, Trip, Bode, Teglaș. Au mai intrat Cudea, Jula Cherecheș, David, Mureșan.
Antrenori: Pașca Marius și Oros Cristian.