Damila, victorie la Caracal!

Marius ANGHEL 10 Nov. 2012, 15:13 Pregătiri, amicale
Damila,** victorie la Caracal!

Damila Măciuca s-a impus azi cu scorul de 1-0 în amicalul disputat în deplasare, cu FC Caracal, echipă care activează în Liga a III-a. Unicul gol al meciului a fost reușit de Adrian Codin în minutul 81.

Mijlocașul vâlcenilor, Iosif Melcea a fost accidentat după doar 10 minute, fiind înlocuit după o lovitură puternică primită în mușchiul piciorului și devine incert pentru jocul de campionat din etapa viitoare, cu Luceafărul.

De la Damila au lipsit în continuare E. Stoica, Hlincă și Iancu, care sunt accidentați.

Damila: D.Geantă-Samson, Posteucă, I.Stoica, A.Stoica-Melcea, Militaru, Lircă-Ad.Popa, Voinea, Bălan. Au mai jucat Botaș, Amet, Bucuroaia, Pârvulescu, Roman, B.Geantă, Rogozan, Codin și Iordache.