Damila, victorie în primul amical

07 Jul. 2012, 16:00 Pregătiri, amicale

Damila Măciuca a disputat în această dimineață primul meci amical de la reluarea pregătirilor, la Clinceni, cu echipa de Liga a III-a, Inter. Cu mulți jucători noi, majoritatea veniți în probe, trupa antrenată de Erik Lincar s-a impus la Clinceni cu 1-0, unicul gol fiind reușit de Adi Bălan în minutul 35. În minutul 24, același jucător provenit de la Dinamo II a ratat și o lovitură de pedeapsă. Miercuri, Damila va mai juca un amical, tot la Clinceni, cu Prahova Tomșani, în urma căruia tehnicianul Erik Lincar va lua o decizie în privința jucătorilor noi. „Nu este nimic stabilit, sunt unii jucători pe care îi vrem, dar care nu au încă rezolvată situația contractuală. Din ce știu, a semnat doar atacantul Adi Popa, venit de la Poli Timișoara, și Ionuț Radu de la FC Hunedoara, care trebuie să ajungă luni la echipă”. Alb-verzii vor continua pregătirea la Rm. Vâlcea, la bazele sportive de la Hidroelectra și Căzănești, până pe 16 iulie, când se va pleca în cantonamentul de la Tărlungeni-Brașov.