Damila, egal cu Dinamo II în meciul de prezentare de la Măciuca!

16 Aug. 2012, 13:01 Pregătiri, amicale
Damila, egal cu Dinamo II** în meciul de prezentare de la Măciuca!

Damila și Dinamo II au remizat ieri dimineață, într-un amical cu iz de sărbătoare, disputat la Măciuca.

Cu prilejul zilelor comunei Măciuca, patronul Damilei, Dan Nițu le-a făcut cadou suporterilor un amical cu Dinamo II, precedat de prezentarea oficială a lotului, la care au asistat circa 1.000 de fani. După un joc echilibrat, Damila și Dinamo II au remizat, 1-1(0-0).

Toți ochii au fost ațintiți pe doi noi veniți la Dinamo, bulgarul Galchev și Andrei Cristea.

Gazdele au deschis scorul în minutul 68, prin Rogozan, mijlocașul venit de la Bistrița înscriind dintr-o lovitură liberă de la 25 de metri de poartă. Peste numai cinci minute a ieșit însă la rampă Andrei Cristea, care a driblat câțiva vâlceni, a intrat în careu și a fost faultat, obținând o lovitură de la 11 metri pe care tot el a transformat-o.

La final, cele două echipe au servit masa la pensiunea selectă din localitate care aparține fraților Nițu, patronii SC Damila.

Damila: Botaș-Samson, I.Stoica, Posteucă, E.Stoica-Melcea, Lircă, Săceanu, Roman-Voinea, Ad.Popa. Au mai jucat D.Geantă, Amet, Pârvulescu, Iordache, Militaru, Hlincă, Iancu, Rogozan, B.Geantă, Bălan.