Dacia Unirea a obținut o victorie la limită la Galați, cu SC Oțelul

SC Oțelul a jucat, astăzi, primul meci amical din cadrul pregătirilor pentru returul Ligii a 3-a, în compania formației Dacia Unirea Brăila, echipă din Liga a 2-a. Partida, disputată pe stadionul Siderugistul, a fost câștigată de formația brăileană, la limită, scor 0-1 (0-1). Unicul gol al jocului test a fost marcat de Alexandru Pop, în minutul 42.

Alexandru Ciobanu, antrenorul Oțelului, a început partida cu următoarea formulă de echipă: Udeanu – Al. David, Gâță, Bg. Matei, Sevastian – R. Moglan, Chiriac – Bârlădeanu, Necșulescu, Al. Vasile – Silvestre. În repriza secundă au fost utilizați: Vlasie – R. Oprea, R. Moglan, Ilie, Manău – M. Vlad, Necșulescu (Crihană) – Bârlădeanu (Bahnașu), Muscă, Stoian – Cârjan.

Dacia Unirea: Țicrea (Chirilă 80′) – Gab. Niță (Gîț 70′), Țăranu (Laur. Ivan 70′), Ben Hamza (Olenic 70′), Nicola (Sima 70′) – Vitan (Puia 70′), Anghelina (Dima 70′), Stănciulescu, Manea (Dushkaj 70′) – Al. Pop (Banyoi 80′), Ol. Bucur (Ciucureanu 46′).

Următorul joc de pregătire al SC Oțelul este programat vineri, 9 februarie, când se va deplasa pe terenul unei alte formații din liga secundă, Academica Clinceni. De partea cealaltă, Dacia Unirea Brăila joacă tot vineri, în compania echipei Metalul Buzău, din Liga 3.