CSM a remizat la Mediaș

24 Jan. 2009, 20:05 Pregătiri, amicale

CSM Rm. Vâlcea a remizat azi, 1-1 la Mediaș, cu Gaz Metan, într-un meci de verificare. Vâlcenii au deschis scorul prin Câju, în minutul 29, golul sibienilor fiind reușit de Semeghin în minutul 43. Antrenorul CSM-ului, Alin Artimon a testat un fundaș stânga, Zdravko Kovacevic, venit în probe de la echipa de primă ligă din Serbia, Banat Zrenjanin.

„Zrdavko este un jucător interesant, a trecut primul test, dar încă nu m-am decis în privința lui, îl mai testăm. Altfel, echipa mea a jucat foarte bine la Mediaș, sunt mulțumit” a declarat Alin Artimon.

Tehnicianul  a început jocul cu următoarea formulă: Rusandu-Goge, Dinu, Kutlacik, Z.Kovacevic-I.Popa, Olariu, S.Popescu, R.Dobre-Câju, Stromajer. După pauză, Artimon a rulat tot lotul aflat la dispoziție.