CS Universitatea a pierdut ultimul amical din Serbia

Marius ANGHEL 01 Aug. 2013, 14:33 Pregătiri, amicale
CS Universitatea** a pierdut ultimul amical din Serbia

În ultimul joc amical disputat în cadrul stagiului de pregătire de la Zlatibor, CS Universitatea Craiova a pierdut cu 1-0 în fața echipei Borac Cacak (Liga a II-a din Serbia). Unicul gol al meciuluji a fost marcat în minutul 83. Singurele ocazii ale craiovenilor au fost irosite de Adrian Sin (69) și Daniel Oprița (77).

În prima repriză, Erik Lincar a folosit formula: Brac – Cârjă, Pătrașcu, Ljubinkovic, Velcovici – Ad. Ionescu – Bardu, Câju, C. Ganea – Dragalina, Voinea. În partea secundă au evoluat: Irimia – Cârjă, Scarlat, Ljubinkovic (62 Pătrașcu), I. Stancu – Fl. Pârvu – Dragu, Precup, Câju (62 Dragalina) – Oprița, Sin.

Alb-albaștrii au plecat spre casă, iar după două zile libere, luni este prevăzută reunirea lotului, la Craiova.