CS Podari a învins echipa a doua a CS Universității

Mihai Andries 30 Jul. 2014, 18:18 Pregătiri, amicale
CS Podari a învins** echipa a doua a CS Universității

Sub privirile foștilor fotbaliști ai „Craiovei Maxima” Nicolae Tilihoi, Ion Geolgău și Nicolae Ungureanu, CS Podari s-a impus cu scorul de 2-0, pe terenul „Chimia” de la Combinat, în fața echipei a doua a CS Universitatea Craiova. Golurile au fost marcate de Cristi Niculescu, în minutele 7 și 47, ultimul din penalti.

Victor Naicu a început meciul au jucat în formula: Mecea – Orban, Dina, Cr. Preda, Ciocioană – I.Badea, Murgan, A.Ionescu, Răduț – D. Preda, Cr. Niculescu. După pauză, ACS Podari a jucat astfel: Nedelcovici – Orban, Pitulice, Crângoiu, Luncan – Mohora, Andruță,Segărceanu, Boerică – Dicu, Căle. A mai intrat M. Stoica

De cealaltă pare, Marian Bîcu și Daniel Mogoșanu au trimis în teren următorul unsprezece: Tomșa – Ghinea, Ciocoteală, Lisandru, Luică – Armășelu, Iuga, Manea – Căpățână, Stancu, Burlacu.

Sursa: CS Podari